Ciężarówka Coca Cola trasa 2023
Ciężarówka Coca Cola trasa 2023
Szukasz pomysłu na prezent na Boże Narodzenie? Kliknij i sprawdź tutaj – ponad 200 tanich i oryginalnych prezentów dla każdego.
Sprawdź także kalendarze adwentowe 2023 – kliknij.
Program trasy ciężarówki Coca Cola 2023: Słupsk (02.12), Gniezno (09.12), Lublin (16.12), Warszawę (22.12)
Już w grudniu 2023 wyrusza w trasę po Polsce świąteczna ciężarówka Coca Cola. Tak to właśnie ta słynna ciężarówka ze słynnej już reklamy, w której w tle słychać słowa „Coraz bliżej święta”. Będzie ponownie uszczęśliwiała swoim widokiem dzieci, a także dorosłych, którzy chętnie będą ją fotografować. Jak wygląda przebieg trasy i kiedy się zaczyna? Ciężarówka Coca Cola trasa 2023 patrz poniżej.
Historia Ciężarówki Coca Coli
Mało kto wie jak to wszystko tak na prawdę się zaczęło i my rozjaśnimy wszystkim umysły. Wszystko zaczyna się w roku 1995, gdzie firma Coca Cola Company powierzyła firmie W.B. Doner stworzenie pięknej i niezapomnianej telewizyjnej reklamy świątecznej. Efekt jak widać był piorunujący i reklama jest puszczana aż do dzisiaj, przez tyle lat. Twarz świętego Mikołaja umieszczona na ciężarówce została zaprojektowana w latach 30, a za efektami specjalnymi stała firma Industrial Light and Magic, która również była odpowiedzialna za efekty specjalne w Gwiezdnych Wojnach. To właśnie ta reklama stała się synonimem świąt Bożego Narodzenia na całym świecie i jest jedną z najpopularniejszych reklam na świecie.
Historia Jarmarków Bożonarodzeniowych
Jarmarki bożonarodzeniowe sięgają czasów późnośredniowiecznych jarmarków i – często jednodniowych – jarmarków. Dawały mieszkańcom możliwość zaopatrzenia się w mięso i potrzeby zimowe na początku zimnej pory roku. W XIV w. powstał zwyczaj zezwalania rzemieślnikom, takim jak wytwórcy zabawek, wikliniarzy czy cukiernicy, na rozstawianie na rynku straganów z drobnymi przedmiotami dawanymi dzieciom na Boże Narodzenie; były też stragany z pieczonymi kasztanami, orzechami i migdałami. W 1296 r. kupcy wiedeńscy otrzymali od księcia Albrechta I austriackiego przywilej organizowania „grudniowego targu”, aby zaopatrywać ludność wiedeńską. Pierwsza wzmianka o rynku św. Mikołaja w Monachium pochodzi z 1310 roku. W 1384 r. król Wenzel dał miastu Budziszyna prawo do organizowania wolnego targu mięsnego w każdą sobotę od dnia Michała (29 września) do Bożego Narodzenia. Z biegiem czasu tradycja rozprzestrzeniła się na obszarze niemieckojęzycznym. Od około pierwszej połowy XX wieku jarmarki stały się integralną częścią przedświątecznych zwyczajów.
Przeczytaj także: