Jarmark Bożonarodzeniowy Poznań godziny otwarcia

Jarmark Bożonarodzeniowy Poznań godziny otwarcia

 

Szukasz pomysłu na prezent na Boże Narodzenie? Kliknij i sprawdź tutaj – ponad 200 tanich i oryginalnych prezentów dla każdego.

Sprawdź także kalendarze adwentowe 2023 – kliknij.

Betlejem Poznańskie na Placu Wolności rozpocznie się w piątek, 17 listopada 2023 r. i potrwa do niedzieli 07.01.2024 r.

Najważniejsze pytanie jak to wszystko będzie wyglądało w tym roku? Jarmark Bożonarodzeniowy Poznań godziny otwarcia czyli Plac Wolności startuje 18 listopada o godzinie 11 i tak też pozostanie aż do 27 grudnia, a zamknięcie o godzinie 21. Nowością będzie Rynek Łazarski na którym jarmark będzie się odbywał od 3.12 do 18.12 również godziny 11 – 21. A co z trzecią ostatnią lokalizacją? Ta będzie trwała od 19 listopada do 23 grudnia, pod nazwą Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Święty Mikołaj z Laponii w Poznaniu 2023?

Tak to prawda! 10 oraz 11 grudnia prosto z Finlandii został zaproszony Święty Mikołaj i będzie nie lada atrakcją, gdzie będzie możliwość zrobienia sobie z nim zdjęcia. Będzie to zdecydowanie niesamowite przeżycie dla każdego dziecka i pamiątka na całe życie. Dla miasta Poznań należą się ogromne brawa, ponieważ tego typu atrakcja jest raczej rzadkością na europejskich jarmarkach. Gdzie dokładnie będzie można spotkać Mikołaja? Wszystko jest jeszcze owiane tajemnicą i wszelkie informacje zostaną podane przed wydarzeniem. Dlatego warto obserwować naszą stronę i być na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

Międzynarodowe Targi Poznańskie – program

W tej strefie jarmarku będzie świąteczne lodowisko, młyńskie koło, symulator lotu saniami Mikołaja, Domek Świętego Mikołaja, a także gadający Łoś Marcin. Jak widać program jest bardzo ciekawy, dlatego zabierz koniecznie tam swoje dziecko lub dzieci. Cała strefa będzie zajmowana przez 50 domków handlowych, a także 16 metrową choinkę.

Atrakcje na Jarmarku w Poznaniu?

Bożonarodzeniowy Jarmark w Poznaniu oprócz straganów, a dokładnie drewnianych domków, oferował będzie równie karuzelę, a także festiwal Lodu. To właśnie Ice Festival będzie chyba tą główną atrakcją, ale niestety będzie trwał zaledwie 3 dni, a dokładniej 9.12, 10.12 oraz 11.12 na nowej lokalizacji jarmarku, czyli Międzynarodowe Targi Poznańskie. Odbędzie się konkurs rzeźbienia w lodzie Speed Ice Carving, który jest interesującym widowiskiem. W całym jarmarku nie zabraknie występów kulturalnych, artystycznych, atrakcji dla dzieci i co najważniejsze grzane wino.

Historia Jarmarków Bożonarodzeniowych

Jarmarki bożonarodzeniowe sięgają czasów późnośredniowiecznych jarmarków i – często jednodniowych – jarmarków, które dawały mieszkańcom możliwość zaopatrzenia się w mięso i potrzeby zimowe na początku zimnej pory roku. W XIV w. powstał zwyczaj zezwalania rzemieślnikom, takim jak wytwórcy zabawek, wikliniarzy czy cukiernicy, na rozstawianie na rynku straganów z drobnymi przedmiotami dawanymi dzieciom na Boże Narodzenie; były też stragany z pieczonymi kasztanami, orzechami i migdałami. W 1296 r. kupcy wiedeńscy otrzymali od księcia Albrechta I austriackiego przywilej organizowania „grudniowego targu”, aby zaopatrywać ludność wiedeńską. Pierwsza wzmianka o rynku św. Mikołaja w Monachium pochodzi z 1310 roku. W 1384 r. król Wenzel dał miastu Budziszyna prawo do organizowania wolnego targu mięsnego w każdą sobotę od dnia Michała (29 września) do Bożego Narodzenia. Z biegiem czasu tradycja rozprzestrzeniła się na obszarze niemieckojęzycznym. Od około pierwszej połowy XX wieku jarmarki stały się integralną częścią przedświątecznych zwyczajów.

Przeczytaj także: