Jarmark Bożonarodzeniowy Toruń 2023

Jarmark Bożonarodzeniowy Toruń 2023

Od 26 listopada do 20 grudnia urokliwe toruńskie Stare Miasto zamienia się w niepowtarzalny świat. Na Toruńskich Targach Bożonarodzeniowych wystawcy mogą znaleźć domy, które oferują wszystko, czego potrzebują na okres świąteczny i przywołują szczęśliwe i ciepłe wspomnienia. Tutaj znajdziesz naszą świąteczną kolekcję wyjątkowych smakołyków, rękodzieła, ozdób i bibelotów, które ożywią Twój dom i ozdobią choinkę.

Termin: 25 listopada 2023 – 20 grudnia 2023

Szukasz pomysłu na prezent na Boże Narodzenie? Kliknij i sprawdź tutaj – ponad 200 tanich i oryginalnych prezentów dla każdego.

Sprawdź także kalendarze adwentowe 2023 – kliknij.

Na miesiąc przed Bożym Narodzeniem na toruńskim Rynku Staromiejskim ponownie otwiera się Jarmark Bożonarodzeniowy. Trwają ostatnie przygotowania. Ceremonia otwarcia odbędzie się w sobotę 26 listopada 2023

Jakie atrakcje na Jarmark Bożonarodzeniowy Toruń 2023?

Pokaz otwiera się dla zwiedzających o 10 rano. Odwiedzający targi będą mogli nie tylko zakupić produkty niezbędne do zorganizowania świątecznej kolacji, ale także znaleźć inspirację do wspaniałych świątecznych prezentów, a także skosztować grzanego wina i przysmaków przygotowanych przez restaurację. Możesz też tylko wtedy. Sprzedaż odbywa się w namiotach pełniących funkcję stoisk handlowych, na których wystawcy oferują rękodzieło, ozdoby świąteczne, pamiątki, lokalne przysmaki i produkty. ja. Jedną z atrakcji targów są stylizowane drewniane wózki, na których restauracje serwują zimowe i świąteczne potrawy i napoje.

Zbliżają się święta, ale to oznacza tylko jedno.
Zbliża się Jarmark Bożonarodzeniowy Thorn. Imprezę rozpocznie w sobotę 26 listopada o godzinie 16:00.
17.00, procesja z ringu Neustaedter. Pierwszy dzień to także inne dodatkowe atrakcje, takie jak konkursy dla dzieci, sztuki sceniczne i koncerty na żywo. o 5:
30:00 Wystąpi Teatr Muzyczny „Mała Rewia”, godz. 20:00:
O 15:00 Big Joe wykonuje wieczorny podsufitkę swojego zespołu. Na tegorocznych targach można kupić produkty od 50 wystawców. Należą do nich regionalne specjały i ozdoby świąteczne. Dla zainteresowanych Wenecką Karuzelą, Diabelskim Młynem i Świątecznym Pociągiem. Sesja trwa do 20 grudnia.

Jarmark Bożonarodzeniowy Toruń godzina otwarcia

  • Poniedziałek-czwartek: godz. 12-21
  • Piątek: godz. 12-22
  • Sobota: godz. 10-22
  • Niedziela: godz. 10-21

Bogata oferta targowa obejmuje m.in. rękodzieło ludowe, artykuły bożonarodzeniowe, stroiki, ozdoby bożonarodzeniowe, pamiątki, wyroby garncarskie, koszykarskie, biżuterię, minerały, choinki oraz akcesoria dekoracyjne. Dostępne są również specjały świąteczne, wędliny bez konserwantów, różne rodzaje miodu, miodu i likierów, sery, ciasta i słodycze.

Jedną z atrakcji targów są stylizowane drewniane wózki, na których restauracje serwują zimowe i świąteczne potrawy i napoje.

Historia Jarmarków Bożonarodzeniowych

Jarmarki bożonarodzeniowe sięgają czasów późnośredniowiecznych jarmarków i – często jednodniowych – jarmarków, które dawały mieszkańcom możliwość zaopatrzenia się w mięso i potrzeby zimowe na początku zimnej pory roku. W XIV w. powstał zwyczaj zezwalania rzemieślnikom, takim jak wytwórcy zabawek, wikliniarzy czy cukiernicy, na rozstawianie na rynku straganów z drobnymi przedmiotami dawanymi dzieciom na Boże Narodzenie; były też stragany z pieczonymi kasztanami, orzechami i migdałami. W 1296 r. kupcy wiedeńscy otrzymali od księcia Albrechta I austriackiego przywilej organizowania „grudniowego targu”, aby zaopatrywać ludność wiedeńską. Pierwsza wzmianka o rynku św. Mikołaja w Monachium pochodzi z 1310 roku. W 1384 r. król Wenzel dał miastu Budziszyna prawo do organizowania wolnego targu mięsnego w każdą sobotę od dnia Michała (29 września) do Bożego Narodzenia. Z biegiem czasu tradycja rozprzestrzeniła się na obszarze niemieckojęzycznym. Od około pierwszej połowy XX wieku jarmarki stały się integralną częścią przedświątecznych zwyczajów.

Przeczytaj także:

Jarmark Bożonarodzeniowy w Toruniu to coroczne wydarzenie, które przyciąga tłumy turystów z Polski i z zagranicy. To czas, kiedy stara część miasta zamienia się w świąteczną krainę, pełną aromatu pierników, cynamonu i grzanego wina. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu magicznemu wydarzeniu i jego atrakcjom.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Toruniu to coroczna impreza, która odbywa się na Placu św. Katarzyny oraz w okolicznych uliczkach. Zaczyna się zwykle na początku grudnia i trwa do końca miesiąca. W tym czasie, na placu pojawiają się kolorowe stragany, na których sprzedawcy oferują różnorodne produkty. Można tu znaleźć ozdoby choinkowe, rękodzieło, smakołyki i wiele innych produktów związanych z Bożym Narodzeniem.

Jednym z największych atrakcji Jarmarku Bożonarodzeniowego w Toruniu są oczywiście pierniki. Toruński piernik słynie na całym świecie, a jarmark to doskonała okazja, aby spróbować go w różnych wariantach smakowych. Oprócz tradycyjnych pierników z miodem, na stoiskach można znaleźć także pierniki z bakaliami, czekoladą czy orzechami.

Jakie atrakcje na Jarmarku?

Na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Toruniu nie brakuje także atrakcji dla najmłodszych. Dzieci mogą wziąć udział w warsztatach plastycznych, zrobić własne ozdoby choinkowe czy posłuchać bajek czytanych przez zaproszonych gości.

Warto także wspomnieć o specjalnym wydarzeniu, jakim jest Święto św. Mikołaja. W dzień 6 grudnia, na Placu św. Katarzyny, odbywa się uroczysta msza św. połączona z pojawieniem się Świętego Mikołaja. W tym dniu dzieci mają okazję spotkać się z Mikołajem osobiście, porozmawiać z nim i otrzymać drobny upominek.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Toruniu to jednak nie tylko stoiska z piernikami i ozdobami. To także wiele koncertów, wystaw i innych wydarzeń kulturalnych. W czasie Jarmarku, Toruń staje się ośrodkiem kultury i sztuki, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.