Jarmark Bożonarodzeniowy Toruń godziny otwarcia

Jarmark Bożonarodzeniowy Toruń godziny otwarcia 2023

Jarmark Bożonarodzeniowy Toruń godziny otwarcia Od 26 listopada do 20 grudnia urokliwa toruńska starówka zamienia się w wyjątkowy świat. Toruńskie Targi Bożonarodzeniowe, tutaj znajdziesz domy budzące szczęśliwe i ciepłe wspomnienia, w których nasi wystawcy dostarczą Ci wszystkiego, czego potrzebujemy w okresie świątecznym. Tutaj znajdziesz kolekcję świąteczną z wyjątkowymi smakołykami, rękodziełem, dekoracjami i dekoracjami, które rozjaśnią Twój dom i ozdobią choinkę.

Termin: 25 listopada 2023 – 20 grudnia 2023

Szukasz pomysłu na prezent na Boże Narodzenie? Kliknij i sprawdź tutaj – ponad 200 tanich i oryginalnych prezentów dla każdego.

Sprawdź także kalendarze adwentowe 2023 – kliknij.

Na niecały miesiąc przed Bożym Narodzeniem na toruńskim Rynku Staromiejskim ponownie pojawi się Jarmark Bożonarodzeniowy. Trwają ostatnie przygotowania. Ceremonia otwarcia odbędzie się w sobotę 26 listopada 2022 r. Jarmark Bożonarodzeniowy Toruń godziny otwarcia:

  • Poniedziałek-czwartek: godz. 12-21
  • Piątek: godz. 12-22
  • Sobota: godz. 10-22
  • Niedziela: godz. 10-21

Co ciekawego w Targach Toruńskich?

Pokaz zostanie otwarty dla zwiedzających o godzinie 10:00. Odwiedzający targi mogą nie tylko kupić produkty niezbędne do zorganizowania świątecznej kolacji, znaleźć inspirację na wspaniałe świąteczne prezenty, ale także skosztować grzanego wina czy smakołyków przygotowanych przez restaurację. Przetwarzanie. tylko, jeżeli. Sprzedaż odbywać się będzie pod namiotami pełniącymi funkcję stoisk handlowych, gdzie wystawcy będą oferować rękodzieło, ozdoby świąteczne, pamiątki, żywność i produkty regionalne. ja. Jedną z atrakcji Targów będą stylizowane drewniane wózki, w których restauracje serwować będą drinki oraz zimowe i świąteczne specjały.

Święta zbliżają się wielkimi krokami, a to oznacza tylko jedno:
Zbliża się otwarcie jarmarku bożonarodzeniowego w Toruniu. Wydarzenie rozpocznie się w sobotę 26 listopada o godzinie 16:00:
50 godzin z paradą wyruszającą z Place de la Nouvelle Ville. Dzień otwarcia obejmuje również inne dodatkowe atrakcje, m.in. konkursy dla dzieci, sztuki sceniczne i koncerty na żywo. 5:
O godzinie 30 wystąpi Teatr Muzyczny „Mała Rewia”, ao 8:00:
15.00, gwiazda wieczoru Big Joe Cover Band. Na tegorocznych targach będzie można kupić produkty od 50 wystawców. Wśród nich będą regionalne specjały i ozdoby świąteczne. Karuzela wenecka, koło obserwacyjne i świąteczny pociąg czekają na chętnych. Targi potrwają do 20 grudnia.

Historia Jarmarków Bożonarodzeniowych

Jarmarki bożonarodzeniowe sięgają czasów późnośredniowiecznych jarmarków i – często jednodniowych – jarmarków, które dawały mieszkańcom możliwość zaopatrzenia się w mięso i potrzeby zimowe na początku zimnej pory roku. W XIV w. powstał zwyczaj zezwalania rzemieślnikom, takim jak wytwórcy zabawek, wikliniarzy czy cukiernicy, na rozstawianie na rynku straganów z drobnymi przedmiotami dawanymi dzieciom na Boże Narodzenie; były też stragany z pieczonymi kasztanami, orzechami i migdałami. W 1296 r. kupcy wiedeńscy otrzymali od księcia Albrechta I austriackiego przywilej organizowania „grudniowego targu”, aby zaopatrywać ludność wiedeńską. Pierwsza wzmianka o rynku św. Mikołaja w Monachium pochodzi z 1310 roku. W 1384 r. król Wenzel dał miastu Budziszyna prawo do organizowania wolnego targu mięsnego w każdą sobotę od dnia Michała (29 września) do Bożego Narodzenia. Z biegiem czasu tradycja rozprzestrzeniła się na obszarze niemieckojęzycznym. Od około pierwszej połowy XX wieku jarmarki stały się integralną częścią przedświątecznych zwyczajów.

Przeczytaj także:

Artykuł: Jarmark Bożonarodzeniowy Toruń godziny otwarcia

Jarmark Bożonarodzeniowy w Toruniu to jedno z najpiękniejszych wydarzeń przedświątecznych w Polsce. Odbywa się on w centrum miasta, na Starym Rynku, który w okresie Bożego Narodzenia przemienia się w magiczne miejsce, pełne kolorów, zapachów i dźwięków.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Toruniu to doskonałe miejsce, aby poczuć prawdziwą atmosferę świąt. Na jarmarku można kupić tradycyjne ozdoby bożonarodzeniowe, takie jak piękne bombki, ręcznie robione stroiki czy piernikowe ludki. Można też spróbować pysznych potraw, takich jak kiełbasa z grilla, oscypki, kawałki pieczonej baraniny czy tradycyjne pierniki.

Jakie atrakcje czekają na Jarmarku w Toruniu?

W trakcie Jarmarku Bożonarodzeniowego nie brakuje też atrakcji dla najmłodszych. Dzieci mogą wziąć udział w warsztatach, gdzie będą mogły zrobić swoje własne ozdoby świąteczne czy udekorować pierniczki. W Jarmarku na najmłodszych czeka również wizyta Świętego Mikołaja, który z pewnością sprawi wiele radości i dostarczy niezapomnianych wrażeń.

Na Starym Rynku można też zobaczyć liczne przedstawienia teatralne oraz występy muzyczne. Na specjalnie przygotowanej scenie występują lokalne zespoły i artyści, którzy prezentują różnorodny repertuar, w tym kolędy i pastorałki.

Wielką atrakcją jarmarku jest też „Szopka Toruńska”, czyli inscenizacja wydarzeń związanych z narodzeniem Jezusa. Spektakl ten jest prezentowany na Rynku Nowomiejskim i przyciąga wielu turystów z całego kraju.

Nie można też przegapić Lodowiska, które znajduje się na Placu Teatralnym. Na lodowisku można pojeździć na łyżwach, a dla tych, którzy nie potrafią na nich jeździć, przygotowano profesjonalne szkółki łyżwiarskie.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Toruniu to wyjątkowe miejsce, gdzie można poczuć prawdziwą atmosferę świąt Bożego Narodzenia i zanurzyć się w magicznym klimacie. To wydarzenie, które warto odwiedzić przynajmniej raz w życiu i cieszyć się wszystkimi jego atrakcjami.