Jarmark Bożonarodzeniowy Wrocław cennik

Jarmark Bożonarodzeniowy Wrocław cennik

Jarmark Bożonarodzeniowy odbędzie się w terminie od 24 listopada 2023 i po raz pierwszy potrwa do 7 stycznia 2024 włącznie z Nocą Sylwestrową i Świętem Trzech Króli.

Jarmark będzie czynny codziennie z wyjątkiem:
• 24 grudnia 2023 (Wigilia) – w tym dniu Jarmark będzie zamknięty
• 25 grudnia 2023 (I dzień Świąt) – w tym dniu Jarmark będzie zamknięty
• 26 grudnia 2023 (II dzień Świąt) – w tym dniu Jarmark będzie otwarty od godz.13:00
• 31 grudnia 2023 (Sylwester) – domki z artykułami przemysłowymi otwarte do godz.17:00, domki z gastronomią i napojami otwarte do godz. 02:00 (1 stycznia 2024)
• 1 stycznia 2024 (Nowy Rok) – w tym dniu Jarmark będzie zamknięty.

Szukasz pomysłu na prezent na Boże Narodzenie? Kliknij i sprawdź tutaj – ponad 200 tanich i oryginalnych prezentów dla każdego.

Sprawdź także kalendarze adwentowe 2023 – kliknij.

Ogromne tłumy na jarmarku we Wrocławiu, zresztą jest tak co roku i nie dziwi nikogo już taki obraz. Nawet ogromne cenny nie odstraszają przybywających na jarmark. Najbardziej ciekawi każde z Was jak wyglądają przykładowe ceny wybranych produktów. Przedstawimy kilka właśnie takich cen oraz dla porównania pokażemy Wam jakie były ceny w zeszłym roku i się przekonacie jak dużo się zmieniło.

Ceny, ceny, jeszcze raz ceny, Jarmark Bożonarodzeniowy Wrocław cennik

Wybierasz się na jarmark z myślą, że kupimy coś ciekawego za w miarę przystępną cenę, a tu wata cukrowa nawet za 40 zł. Mało tego, pączki można kupić nawet i za 25 zł, gorąca herbata 10 zł, kromka chleba ze smalcem 18 zł. Za grzańca przyjdzie nam zapłacić już od 15 zł.

Jak to wyglądało w zeszłym roku?

W 2021 było na prawdę tanio, ale nie wszystkie produkty były wtedy tanie, ale większość produktów było zdecydowanie tańszych. Poniżej pokażemy bardzo szczegółowy cennik produktów w zeszłym roku.

Kaucja za świąteczny kubek 0,2 L – 15 pln

Świąteczny grzaniec 0,2 L – 15 pln
Wrocławski grzaniec 0,2 L – 15 zł
Śliwkowy grzaniec 0,2 L – 15 pln
Malinowy grzaniec 0,2 L – 15 pln
Wiśniowy grzaniec 0,2 L – 15 pln
Jagodowy grzaniec 0,2 L – 15 pln
Grzaniec Hugo 0,2 L – 15 pln
Gorąca czekolada z amaretto  0,2 L – 15 pln
Piwo poj. 0,4l – 12 pln
Czekolada Krasnala gęsta 0,2 L – 16 pln
Mleczna czekolada 0,2 L – 14 pln
Poncz świąteczny 0,2 L – 13 pln
Kawa – 0,2 L – 10 pln
Herbata – 0,2 L – 8 pln
Suchy lub Cukier puder – 10 pln
Dżem lub polewa – 12 pln
Posypka – 12 pln
Owoce lub Bita śmietana – 17 pln
Nutella lub Prażone jabłka na ciepło lub Powidła na ciepło – 17 pln
Z bitą śmietaną Prażone jabłka na ciepło lub powidła – 17 pln posypka + 1 pln
Dżem lub polewa i bita śmietana – 17 pln
Owoce i bita śmietana – 17 pln
Wata cukrowa od 7 zł do 15 zł

Historia Jarmarków Bożonarodzeniowych

Jarmarki bożonarodzeniowe sięgają czasów późnośredniowiecznych jarmarków i – często jednodniowych – jarmarków. Dawały mieszkańcom możliwość zaopatrzenia się w mięso i potrzeby zimowe na początku zimnej pory roku. W XIV w. powstał zwyczaj zezwalania rzemieślnikom, takim jak wytwórcy zabawek, wikliniarzy czy cukiernicy, na rozstawianie na rynku straganów z drobnymi przedmiotami dawanymi dzieciom na Boże Narodzenie; były też stragany z pieczonymi kasztanami, orzechami i migdałami. W 1296 r. kupcy wiedeńscy otrzymali od księcia Albrechta I austriackiego przywilej organizowania „grudniowego targu”, aby zaopatrywać ludność wiedeńską. Pierwsza wzmianka o rynku św. Mikołaja w Monachium pochodzi z 1310 roku. W 1384 r. król Wenzel dał miastu Budziszyna prawo do organizowania wolnego targu mięsnego w każdą sobotę od dnia Michała (29 września) do Bożego Narodzenia. Z biegiem czasu tradycja rozprzestrzeniła się na obszarze niemieckojęzycznym. Od około pierwszej połowy XX wieku jarmarki stały się integralną częścią przedświątecznych zwyczajów.

Przeczytaj także:

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu to jedno z najpiękniejszych wydarzeń kulturalnych w Polsce. To wspaniałe święto Bożego Narodzenia, które przyciąga co roku tysiące turystów z całego kraju i za granicy. Jarmark ten jest znany z wspaniałych dekoracji, tradycyjnych potraw i ręcznie wykonanych prezentów.

Historia Jarmarku Bożonarodzeniowego we Wrocławiu sięga XIV wieku. Pierwsze jarmarki odbywały się wokół katedry św. Jana Chrzciciela na Ostrowie Tumskim. Wtedy to po raz pierwszy zaczęto sprzedawać tradycyjne ozdoby świąteczne, takie jak bombki, anioły, aniołki i wiele innych.

Gdzie znajduje się Jarmark?

Obecnie jarmark odbywa się na kilku placach w centrum Wrocławia, a największy z nich znajduje się na rynku. Na jarmarku można znaleźć wiele stoisk, które sprzedają tradycyjne potrawy, takie jak kiełbasa, pierogi, oscypek, bigos i wiele innych smakołyków. Wielu turystów przyciągają również stoiska z wypiekami, takimi jak pierniki, makowce, serniki i wiele innych słodkości.

Oprócz tradycyjnych potraw, na jarmarku można znaleźć również wiele stoisk z ręcznie robionymi prezentami, takimi jak biżuteria, dekoracje świąteczne, rękodzieło artystyczne i wiele innych. To doskonałe miejsce na znalezienie unikalnego prezentu dla swoich bliskich.

Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów jarmarku jest wspaniała atmosfera, która towarzyszy temu świętu. Wszędzie widać ludzi ubranych w ciepłe swetry i czapki, którzy spacerują między stoiskami, delektując się aromatami tradycyjnych potraw i gorącego grzańca. Na rynku znajduje się także wspaniały, olbrzymi drzewko bożonarodzeniowe, które jest pięknie oświetlone i stanowi centralny punkt całego jarmarku.

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu to wydarzenie, które przyciąga co roku tysiące turystów z całego kraju i za granicy. To wspaniałe święto, które pozwala poznać tradycje i kulturę Dolnego Śląska, a jednocześnie znaleźć unikalne prezenty dla swoich bliskich. To także doskonałe miejsce na spędzenie romantycznego wieczoru z partnerem, przy lampkach ciepłego wina i tradycyjnych smakołykach. Jarmark ten to naprawdę wyjątkowe miejsce, które warto odwiedzić.