Jarmark Bożonarodzeniowy Wrocław od kiedy

Jarmark Bożonarodzeniowy Wrocław od kiedy?

 

TERMIN: 24 listopada 2023 do 7 stycznia 2024

Szukasz pomysłu na prezent na Boże Narodzenie? Kliknij i sprawdź tutaj – ponad 200 tanich i oryginalnych prezentów dla każdego.

Sprawdź także kalendarze adwentowe 2023 – kliknij.

Wielu z Nas nie może się doczekać, kiedy odbędzie się najlepszy polski Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu. Wielkie otwarcie Jarmarku odbędzie się w dniu 18 listopada o godzinie 10, natomiast główna ceremonia odbędzie się o godzinie 18. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do odwiedzenia tego magicznego miejsca na mapie Polski. Ostatnim dniem kiedy jarmark będzie czynny to 31 grudnia, a co najważniejsze należy pamiętać w jakich dniach będzie on nieczynny.

24 grudnia 2022 r. (Wigilia) – Jarmark jest nieczynny,
25 grudnia 2022 r. (pierwszy dzień Świąt) – Jarmark jest nieczynny,
26 grudnia 2022 r. (drugi dzień Świąt) – Jarmark otwarty w godzinach od godz. 13:00 do 21:00,
31 grudnia 2022 r. (Sylwester) – domki przemysłowe – sprzedaż do godz. 17:00, wybrane stoiska do godz. 3:00 (1 stycznia 2023 r.).

Co można kupić na Jarmarku we Wrocławiu?

Jak co roku oferta będzie ogromna i nie zabraknie jak zawsze świątecznych ozdób choinkowych, wielu rękodzieł, gorących napojów, kwiaty, słodycze, grzane wina, lokalne potrawy, które nie są dostępne w innych miastach. Ale główną atrakcją będzie jak co roku piękna ozdobiona choinka z iluminacjami świetlnymi. Dla wielu z nas będzie to najlepszy moment na przedświąteczne zakupy, a nawet znalezienie na straganach być może prezentu pod choinkę. Z pewnością Jarmark Bożonarodzeniowy Wrocław będzie jak zawsze magicznym miejscem nie tylko dla dzieci, ale również dorosłych. Jeśli lubisz ciekawie spędzić czas, z pewnością musisz go odwiedzić, a na pewno jest to atrakcja dla dzieci.

Jarmark Bożonarodzeniowy Wrocław organizator

Tegoroczny Jarmark będzie organizowany przez wyspecjalizowaną firmę Pianoforte Agencja Artystyczna zajmującą się organizacjami wszelakiego rodzaju eventów. W celu skontaktowania się z agencją należy dzwonić pod numer tel. 713301430 od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 16.

Jarmark Bożonarodzeniowy odbędzie się na wrocławskim Rynku: pierzei południowej, północnej i wschodniej, a także na Placu Solnym, ulicy Oławskiej od ulicy Szewskiej do Rynku i Świdnickiej od przejścia podziemnego do Rynku. Szczegółowa mapa Jarmarku znajduje się tutaj.

Przeczytaj także:

Historia Jarmarków Bożonarodzeniowych

Jarmarki bożonarodzeniowe sięgają czasów późnośredniowiecznych jarmarków i – często jednodniowych – jarmarków, które dawały mieszkańcom możliwość zaopatrzenia się w mięso i potrzeby zimowe na początku zimnej pory roku. W XIV w. powstał zwyczaj zezwalania rzemieślnikom, takim jak wytwórcy zabawek, wikliniarzy czy cukiernicy, na rozstawianie na rynku straganów z drobnymi przedmiotami dawanymi dzieciom na Boże Narodzenie; były też stragany z pieczonymi kasztanami, orzechami i migdałami. W 1296 r. kupcy wiedeńscy otrzymali od księcia Albrechta I austriackiego przywilej organizowania „grudniowego targu”, aby zaopatrywać ludność wiedeńską. Pierwsza wzmianka o rynku św. Mikołaja w Monachium pochodzi z 1310 roku. W 1384 r. król Wenzel dał miastu Budziszyna prawo do organizowania wolnego targu mięsnego w każdą sobotę od dnia Michała (29 września) do Bożego Narodzenia. Z biegiem czasu tradycja rozprzestrzeniła się na obszarze niemieckojęzycznym. Od około pierwszej połowy XX wieku jarmarki stały się integralną częścią przedświątecznych zwyczajów.