Jarmark Bożonarodzeniowy Wiedeń wycieczka

Jarmark Bożonarodzeniowy Wiedeń wycieczka

Magia wiedeńskiego jarmarku sprawia, że jest bardzo wielu chętnych na wycieczkę i przeżycie tego czasu w klimacie bardzo świątecznym. W artykule zaprezentujemy wszystkie możliwe biura oferujące właśnie wyjazd na Jarmark do Wiednia. Jarmark Bożonarodzeniowy Wiedeń wycieczka jest organizowana przez kilka biur, które od kilku lat zajmują się tego typu turystyką i zapewniają wysokiej jakości usługi.

Szukasz pomysłu na prezent na Boże Narodzenie? Kliknij i sprawdź tutaj – ponad 200 tanich i oryginalnych prezentów dla każdego.

Sprawdź także kalendarze adwentowe 2023 – kliknij.

Wycieczka z biurem Funclub

Program wycieczki:

1 dzień: Wyjazd z poszczególnych miast zgodnie z rozkładem. Przejazd nocny przez Polskę, Czechy.

2 dzień: Poranny przyjazd do Wiednia i krótkie zwiedzanie stolicy Austrii. W programie m.in. Katedra, Hofburg, Ratusz, wiedeński Ring z zabytkami (obiekty zwiedzane z zewnątrz). Po zakończeniu zwiedzania czas wolny, który możemy spędzić Jarmarkach Bożonarodzeniowych.

Wiedeń przed każdymi świętami Bożego Narodzenia przemienia się w krainę przepięknych światełek, drewnianych chatek, cudownej muzyki i lokalnych, świątecznych przysmaków. W powietrzu unosi się zapach korzennie przyprawionego wina, a także słychać gwar rozbawionych ludzi. Dzieciaki szaleją na bajkowych karuzelach lub przepięknych lodowiskach. Najpiękniejsze Jarmarki w Wiedniu to m.in Altwiener Christkindlmarkt w którym znajdziemy teatrzyk kukiełkowy, Jarmarki na Rathausplatz, Karlsplatz lub na dziedzińcu pałacu Schonbrunn. Zbiórka w godzinach wieczornych i wyjazd w drogę powrotną do Polski.

3 dzień: Przyjazd do poszczególnych miast w Polsce.

Więcej informacji znajdziesz na oficjalnej stronie biura, link dostępny tutaj

Wycieczka z biurem Strama

Program wycieczki:

01.00Odjazd autokaru z Zakopanego (mapa przystanków)
07.30 Rezydencja Schönbrunn – zwiedzanie ogrodów pałacowych, spacer na Gloriettę 
09.00 Przejazd na Karlsplatz – m.in. uroczy Jarmark z wieloma atrakcjami dla dzieci
09.30 Spotkanie z przewodnikiem na Karlsplatz. Zwiedzanie (2,5 godziny) m. in.: miejsca wykonywania Koncertów Noworocznych, Opera Wiedeńska, Plac Marii Teresy z mniejszym jarmarkiem, Hofburg, katedra św. Szczepana
12.00Czas wolny w Centrum
14.00 Przejazd pod Ratusz Wiedeński i główny Jarmark Bożonarodzeniowy,  czas wolny
17.00 Przejazd pod Pałac Belvedere – spacer po ogrodach
18.30Wyjazd z Wiednia
24.00Planowany przyjazd do Zakopanego     

Link do wycieczki znajdziesz tutaj.

Wycieczka z biurem IndexPolska

Program wycieczki:

Adwent w Wiedniu to niebywale romantyczny czas. Powietrze przesycone jest zapachem kandyzowanych owoców, stoiska z ponczem i pieczonymi kasztanami kuszą bożonarodzeniowymi przysmakami, a jarmarki adwentowe niosą nastrój nachodzących świąt. Czar wiedeńskiego adwentu na placu przed Ratuszem można odnaleźć spacerując między odświętnie przystrojonymi stoiskami i wyszukując podarków bożonarodzeniowych. Tradycja Wiedeńskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego liczy już sobie ponad siedem wieków.

Dlaczego warto wybrać się z INDEX’em do WIEDNIA?
– Bezpieczeństwo i zaufanie od ponad 28 lat!
– Szybki i wygodny przejazd
– Zwiedzanie z systemem Audio Guide
– Największe i najciekawsze Jarmarki

RAMOWY PROGRAM IMPREZY:

Dzień 1
Wyjazd wg rozkładu jazdy (w nocy z piątku na sobotę). Przejazd do Wiednia. Spacer po mieście – Ringstrasse, Opera, Ratusz, Katedra św. Stefana, Hofburg, Parlament, Teatr, Belweder. Czas wolny na Jarmarku Świątecznym. Wyjazd do kraju w godzinach wieczornych.

Dzień 2
Przyjazd do Polski w godzinach nocnych/porannych.

Link do wycieczki znajdziesz tutaj.

Wycieczka z biurem Areatour

Program wycieczki:

1. Dzień (piątek)
Wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy autokarów (w nocy z piątku na sobotę)

2. Dzień (sobota)
Przyjazd do Wiednia około godizny 10:00. Spotkanie z przewodnikiem i rozpoczęcie programu zwiedzania. Wizyta w Belvedere – pięknej rezydencji Eugeniusza Sabaudzkiego – wielkiego wodza z przełomu XVII i XVIII wieku. Pałac zbudowany z wielkim rozmachem, znany jest z ogrodów w stylu francuskim. Spacer pod kościół pod wezwaniem św. Karola Boromeusza, który nazywany jest perłą baroku wiedeńskiego. Charakterystyczną cechą tej świątyni są dwie kolumny pokryte spiralnie biegnącymi płaskorzeźbami. Kontynuacja spaceru pierwszą dzielnicą Wiednia. W jego trakcie zobaczymy słynną Operę Miejską, przejdziemy handlową ulicą Karntnerstrasse pod katedrę św. Szczepana. 

 

3. Dzień (niedziela)
Przyjazd do Polski w zależności od miasta godzinach nocnych/porannych (w nocy z soboty na niedzielę).

Link do wycieczki znajdziesz tutaj.

Wycieczka z biurem Ecotravel

Program wycieczki:

Dzień 1
Wyjazd wg rozkładu jazdy (w nocy z piątku na sobotę). Przejazd do Wiednia. Zwiedzanie miasta – Ringstrasse, Opera, Ratusz, Katedra św. Stefana, Hofburg, Parlament, Teatr. Czas wolny na Jarmarku Świątecznym. Przejazd do hotelu na nocleg.

Dzień 2
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Dalsze zwiedzanie miasta – Kahlenberg – panorama miasta, Schonbrunn – letnia rezydencja cesarska, spacer po ogrodach. Wyjazd do kraju w godzinach popołudniowo-wieczornych. Przyjazd do Polski w godzinach nocnych.

 

Link do wycieczki znajdziesz tutaj.

Przeczytaj także:

Jarmark Bożonarodzeniowy w Wiedniu to jedno z najbardziej kultowych wydarzeń, które odbywają się w austriackiej stolicy podczas okresu przedświątecznego. Jest to niepowtarzalna okazja, by poczuć prawdziwe, austriackie klimaty świąteczne, spróbować tradycyjnych potraw i napić się gorącego grzańca.

Najstarszy Jarmark

Jarmark ten jest jednym z najstarszych i największych w Europie. Odbywa się na placu przed ratuszem, na samym sercu miasta. Składa się z ponad 150 stoisk, na których można znaleźć ręcznie wykonane ozdoby świąteczne, piękne prezenty, słodkie przysmaki oraz wiele innych ciekawych rzeczy. Wszystkie stoiska są pięknie udekorowane i oświetlone, co nadaje jarmarkowi wyjątkowego klimatu.

Na jarmarku znajdują się także liczne atrakcje dla dzieci, takie jak karuzele, wesołe miasteczka oraz żywa szopka. Najmłodsi mogą także zrobić zdjęcie z samym Świętym Mikołajem, który często odwiedza jarmark.

Nie można też zapomnieć o jedzeniu i piciu. Na jarmarku można spróbować tradycyjnych austriackich potraw, takich jak kiełbaski, pieczone ziemniaki czy knedle z serem. Nie może również zabraknąć słodkości, takich jak wafle, pierniki czy świąteczne ciasta. Niezapomnianym doznaniem jest także spróbowanie gorącego grzańca, który rozgrzewa w zimowe wieczory.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Wiedniu to nie tylko świetna okazja do zakupów i zabawy. To także ważne wydarzenie kulturowe, które przyciąga turystów z całego świata. Wiedeń w okresie przedświątecznym to magiczne miasto, gdzie każdy może poczuć prawdziwe austriackie klimaty świąteczne.

Podsumowując, Jarmark Bożonarodzeniowy w Wiedniu to wyjątkowe wydarzenie, które przyciąga zarówno mieszkańców miasta, jak i turystów z całego świata. To idealne miejsce, aby poczuć prawdziwe austriackie klimaty świąteczne, spróbować tradycyjnych potraw i cieszyć się zabawą w otoczeniu pięknej dekoracji i światełek.