Wrocław Jarmark Bożonarodzeniowy 2023

Wrocław Jarmark Bożonarodzeniowy 2023

Wrocław po raz kolejny przygotowuje się do najpiękniejszego polskiego jarmarku bożonarodzeniowego, Wrocław 2023, a w tym roku potrwa od 18 listopada i potrwa do 31 grudnia. Prawie nikt nie wie, ale z roku na rok przybywa coraz więcej zagranicznych turystów duży i piękny jarmark bożonarodzeniowy do swojej kolekcji. Jak zawsze organizatorzy wykazują duże doświadczenie i co roku targi są piękniejsze i inne niż co roku. Można tu naprawdę poczuć magię Świąt Bożego Narodzenia i śmiało konkurować z innymi znanymi zagranicznymi targami.

24 listopada 2023 – 7 stycznia 2024

Szukasz pomysłu na prezent na Boże Narodzenie? Kliknij i sprawdź tutaj – ponad 200 tanich i oryginalnych prezentów dla każdego.

Sprawdź także kalendarze adwentowe 2023 – kliknij.

Co ciekawego na Wrocław Jarmark Bożonarodzeniowy 2023

Wrocławski Rynek po raz kolejny będzie jak scena z prawdziwej bajki, która towarzyszy nam co roku, oferując setki straganów. Co tam można znaleźć oprócz magii Świąt? Właściwie bardzo dużo, od pięknych i nietypowych ozdób choinkowych, po wino moczone z beczki czy czekoladowe pierniki. Ale to nie wszystko, w milionach można znaleźć pyszne lokalne jedzenie, a także domowe dekoracje. Ponadto od 1 grudnia zostanie uruchomiona scena muzyczna z podkładem muzycznym. Nie zabraknie też kwiatów, słodyczy i oczywiście najważniejszej choinki. Nie zapomnij zabrać ze sobą dzieci, aby mogły podziwiać te wszystkie magiczne stragany, a także pokaz magii.

Kiedy wybrać się Wrocław Jarmark Bożonarodzeniowy 2023?

Gorąco polecamy przez pierwsze trzy dni, kiedy jest najwięcej straganów oraz w każdy kolejny weekend przed Świętami Bożego Narodzenia. W ciągu tygodnia może być nieco mniej ruchu i zainteresowania i prawdopodobnie niektóre stragany będą mniej otwarte lub w ogóle nie będą otwarte. Jak wiecie, weekend to najbardziej atrakcyjny czas na zarabianie pieniędzy dla sprzedających tam handlujących. Oficjalne otwarcie trybuny nastąpi 18 listopada o godzinie 10:00, natomiast oficjalne otwarcie Targów wraz z głównymi atrakcjami nastąpi o godzinie 18:00. Drugi bardzo ważny dzień to 2 grudnia i będzie to punkt kulminacyjny i najlepszy moment. W tym dniu zostanie rozświetlona choinka i światła miasta.

Godziny otwarcia Wrocław Jarmark Bożonarodzeniowy 2023

Targi będą otwarte od 10:00 do 21:00, po czym będą otwarte stoiska w drewnianych domkach. Miasto sprawi, że będzie to jedna z najpiękniejszych i najbardziej magicznych świątecznych chwil w Twoim życiu. Dorosłych zachęci aromatyczne grzane wino, a także pyszne specjały, których nie znajdziecie w żadnym innym mieście. Na dzieci czekają m.in. świąteczne cukierki, tradycyjne gofry i balony, pierniki, owoce, węgierskie ciasta i wiele innych pyszności.

Krótka historia Jarmarków Bożonarodzeniowych

Tradycja jarmarków bożonarodzeniowych sięga XII wieku i przybyła z Austrii do Niemiec, skąd sukcesywnie migrowała do innych miast europejskich. Najbardziej do upowszechnienia jarmarków przyczynili się Niemcy, gdzie trzymali je niemal w każdym mieście. W Polsce to dość młoda tradycja, która z pewnością się zakorzeniła, a coraz więcej miast organizuje skwery i bazary na jarmarki bożonarodzeniowe. Ale to wrocławski jarmark bożonarodzeniowy cieszy się największą popularnością w naszym kraju i tak pozostanie.

Początki jarmarku wyglądały nieco inaczej niż dzisiaj, ze straganami nie wypełnionymi świątecznymi dekoracjami, ale głównie jedzeniem. Sprzedawcy sprzedawali sery i produkty mięsne, a głównym celem było przygotowanie ludzi na mroźną zimę. Od czasu do czasu na straganach, poza wymienionymi produktami, znajdują się również wiklinowe kosze, słodycze i zabawki dla dzieci. Tak więc z roku na rok pojawia się coraz więcej ciekawych rzeczy, aż główną atrakcją są ozdoby i lampki świąteczne. Jednak taki jarmark przenosi każdego dorosłego w świat dzieci, w którym zapominamy o codziennych troskach i marzymy o pięknej magii Świąt.

Przeczytaj także:

Wrocław Jarmark Bożonarodzeniowy to jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń w mieście i regionie dolnośląskim. Każdego roku, już od ponad 20 lat, w okresie przedświątecznym na wrocławskim rynku odbywa się ten niepowtarzalny jarmark, który przyciąga rzesze turystów z całego kraju i Europy.

Wrocławski Jarmark Bożonarodzeniowy to nie tylko tradycyjny jarmark, ale również wiele innych atrakcji, takich jak koncerty, występy artystyczne, pokazy sztucznych ogni, lodowisko oraz liczne stoiska z rękodziełem i lokalnymi produktami. Całość tworzy magiczną atmosferę, która wprowadza w klimat Bożego Narodzenia i zapewnia niezapomniane wrażenia.

Jakie atrakcje na Jarmarku?

Na Wrocławskim Jarmarku Bożonarodzeniowym można znaleźć wiele stoisk z tradycyjnymi ozdobami świątecznymi, takimi jak piękne bombki, stroiki, girlandy czy ozdoby z suszonych owoców. Można tam także kupić wiele przysmaków, w tym lokalne sery, wędliny, miody czy pierniki. Wszystko to zapachniało korzennymi przyprawami i skłoniło do zakupów.

W trakcie Jarmarku Bożonarodzeniowego nie brakuje też atrakcji dla najmłodszych. Dzieci mogą wziąć udział w warsztatach, gdzie będą mogły zrobić swoje własne ozdoby świąteczne czy udekorować pierniczki. Na najmłodszych czeka również wizyta Świętego Mikołaja, który z pewnością sprawi wiele radości i dostarczy niezapomnianych wrażeń.

Najważniejszym punktem programu Wrocławskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego są wieczorne koncerty na scenie głównej, które przyciągają tłumy widzów. Zawsze można tu usłyszeć znane i lubiane kolędy oraz pastorałki, które dodają jeszcze więcej klimatu temu wyjątkowemu wydarzeniu.

Nie można też przegapić lodowiska, które każdego roku przyciąga rzesze miłośników łyżwiarstwa. Na wrocławskim rynku można też znaleźć tradycyjne karuzele oraz inne atrakcje dla dzieci i dorosłych.

Wrocławski Jarmark Bożonarodzeniowy to wyjątkowe miejsce, gdzie można poczuć prawdziwą atmosferę świąt Bożego Narodzenia i zanurzyć się w magicznym klimacie. To wydarzenie, które warto odwiedzić przynajmniej raz w życiu i cieszyć się wszystkimi jego atrakcjami.